
Drodzy Państwo - rodzice, uczniowie, petenci,
W związku z wejściem miasta Łodzi do strefy czerwony ogłaszamy, że Technikum Nr 3 z dniem 19 października 2020 przechodzi bezterminowo (do kolejnego rozporządzenia) na nauczanie zdalne. Wszystkie zajęcia teoretyczne będą się odbywały przez platformę Teams, komunikacja z wychowawcami i nauczycielami możliwa jest także przez dziennik elektroniczny Librus. Zajęcia będą się odbywały według planu zgodnego z zaleceniami Ministerstwa Edukacji - lekcje będą trwały 30 minut, przerwy między zajęciami 5 minut. Przypominamy, że uczestnictwo w nauczaniu zdalnym jest obowiązkowe - w przypadku kłopotów technicznych prosze informować wychowawców lub Dyrekcję Szkoły.
Zajęcia praktyczne oraz projektowe będą mogły się odbywać na terenie szkoły w grupach ustalonych z nauczycielem, nie większych niż 10 osób.
Uczniowie, którzy z jakiegoś powodu nie zdążyli odebrać podręczników i innych rzeczy osobistych z szafek szkolnych, mogą to zrobić po lekcjach zdalnych, do godziny 15.
Prosimy obserwować stronę Szkoły, oraz ogłoszenia i korespondencję w dzienniku elektronicznym Librus. Będziemy Państwa informować na bieżąco o jakichkolwiek zmianach.
Administrator strony |
Zajęcia w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa |
|
|
|
21 września 2020 roku uczniowie klasy II a TL, a 5 października 2020 roku uczniowie klasy II b TL uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, ul. Franciszkańska 17/25.
Celem zajęć było poznanie drogi krwiodawcy od momentu rejestracji, poprzez wypełnienie kwestionariuszy, wstępnej analizy laboratoryjnej krwi, diagnozy lekarskiej, aż do oddania krwi.
|
Następnie zobaczyli jaka jest dalsza droga oddanej krwi w Centrum Krwiodawstwa. Podczas prelekcji prowadzonej przez pracownika RCKiK panią mgr Magdalenę Matusiak uczniowie zostali poinformowani o przeciwskazaniach czasowych i stałych do oddawania krwi, o zaleceniach dla krwiodawców przed oddaniem krwi i po jej oddaniu.
Podczas zajęć odwiedzili następujące działy w Centrum Krwiodawstwa, poznając ich zakres działań:
Dział Dawców - prześledzili drogę krwiodawcy od rejestracji, poprzez pobranie próbki krwi, konsultację lekarską, aż po oddanie krwi. Uczniowie mieli bezpośredni kontakt z krwiodawcami, mogli ich obserwować podczas oddawania krwi,
Dział Preparatyki - zobaczyli jak można przetwarzać pobraną krew, sporządzać odpowiednie składniki krwi tj. koncentrat krwinek czerwonych, osocze i kożuszek leukocytalno-płytkowy oraz zapoznali się z pracą wielu urządzeń wykorzystywanych do przetwarzania pobranej krwi zgodnie z zapotrzebowaniem szpitali całego województwa łódzkiego,
Dział Ekspedycji, który przyjmuje zapotrzebowania ze szpitali na krew i preparaty krwiopochodne oraz zajmuje się ich dystrybucją.
Ostatnim punktem zajęć była szczegółowa analiza i wypełnienie kwestionariusza honorowego dawcy krwi.
Po zakończonych zajęciach większość uczniów zadeklarowała, że po osiągnięciu wieku dojrzałości będą honorowo oddawać krew.
To dla Nas wszystkich cenna informacja, ponieważ krwi nie da się niczym zastąpić.
Zapraszamy do galerii |

A jak Wy świętowaliście Dzień Chłopaka? |

24 września 2020 roku odbyła się na sali gimnastycznej przy ul. Sienkiewicza 117 akcja honorowego oddawania krwi. Akcja inna niż dotychczasowe organizowane w naszej szkole od 2007 roku. Mamy pandemię Covid - 19, więc wszyscy uczestnicy byli w maseczkach, nowy budynek szkolny, nowa sala, w której odbyła się zbiórka krwi, ale młodzież tak samo ofiarna od kilkunastu lat. Bardzo licznie pospieszyli z pomocą wszystkim potrzebującym tego bezcennego leku, uczniowie, nauczyciele i absolwenci naszej szkoły. Zebraliśmy 21150 ml krwi, więc w okresie pandemii jest to wynik imponujący.
Jesteście WIELCY. Pamiętajcie, że czynione przez Was dobro zawsze powraca.
Dziękujemy za Wasze wielkie serca w ratowaniu życia ludzkiego. |
Ślubowanie klas pierwszych 2020/2021 |
|
|
|
Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się wprawdzie skromnie i w oddzielnych salach, ale ślubowania klas pierwszych nie mogliśmy pozostawić bez zdjęć na pamiątkę. Wszak to tradycją już w naszej Szkole, że przyjęcie do społeczności uczniowskiej odbywa się uroczyście i z pompą, a w tym roku także w reżimie sanitarnym.
Od środy 23 września pierwszaki mogą się czuć pełnoprawnymi uczniami Technikum Nr 3.
Była to także świetna okazja do przedstawienia nowej kadry kierowniczej Szkoły: dyrektor Beaty Świderskiej, wice dyrektor Marty Oleńskiej oraz wice dyrektora Macieja Adamczewskiego. Pierwszaki powitał także Samorząd Uczniowski.
Zapraszamy do galerii |
|
|
|
Strona 3 z 102 |