Aktualności
Maraton Łódzki PDF Drukuj Email

 

15 kwietnia 2018 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas po raz kolejny pomagali przy zabezpieczeniu trasy Maratonu Łódzkiego.

Odcinek, za który byliśmy odpowiedzialni był  od skrzyżowania Kościuszki - Struga do Zachodnia - Próchnika (3 do 4 km trasy).

Naszym zadaniem było obstawienie przejść dla pieszych między tymi ulicami.

Swoją pomocą służyli uczniowie z klas: Ia TL, II TUS, II TOG i III TUS.

Potem wszyscy wolontariusze spotkali się w siedzibie wolontariatu Caritas na herbacie, kawie i ciastku.

Wszystkim wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas raz jeszcze dziękuję za pomoc.

 

Opiekun SKC w ZSP 3

Paweł Pietrala

 
Młoda krew ratuje życie - kwiecień PDF Drukuj Email

11 kwietnia  2018 roku w świetlicy szkolnej odbyła się czwarta w tym roku szkolnym akcja honorowego oddawania krwi. To już  XV edycja Turnieju  Szkół Ponadgimnazjalnych pod hasłem „Młoda krew ratuje życie”. Tym razem przystąpiło do akcji 73 uczniów, wykonano 65 próbek poboru krwi. Krew mogło oddać 47 uczniów. Przekazaliśmy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa 20700 ml krwi. Za przekazany dar życia honorowi krwiodawcy oprócz dnia wolnego, otrzymali czekolady  i drobne upominki. Podarowali natomiast coś bezcennego.

Zapraszam na ostatnią akcję na początku czerwca. Liczę na Wasze liczne przybycie, możecie pomóc chorym, a jednocześnie zwiększyć nasze szanse w rywalizacji z innymi szkołami ponadgimnazjalnymi w Łodzi i województwie łódzkim.

Serdecznie dziękuję za Waszą ofiarność.

Halina Kujawiak

 
Zajęcia w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa PDF Drukuj Email

W dniu 14 marca 2018 roku uczniowie klasy I b TL, a 26 marca 2018 roku uczniowie klasy I a TL uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w  Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, ul. Franciszkańska 17/25.

Celem zajęć było poznanie drogi krwiodawcy od momentu rejestracji, poprzez wypełnienie kwestionariuszy, wstępnej analizy laboratoryjnej krwi, diagnozy lekarskiej, aż do oddania krwi.


Następnie zobaczyli jaka jest dalsza droga oddanej krwi w Centrum Krwiodawstwa. Podczas prelekcji prowadzonej przez pracownika RCKiK panią mgr Jolantę Sieradzan uczniowie zostali poinformowani o przeciwskazaniach czasowych i stałych do oddawania krwi, o zaleceniach dla krwiodawców  oraz otrzymali informacje jak zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Podczas zajęć odwiedzili następujące działy w Centrum Krwiodawstwa, poznając ich zakres działań:

Dział Dawców, prześledzili drogę krwiodawcy od rejestracji po oddanie krwi, mieli bezpośredni kontakt z  krwiodawcami, mogli ich obserwować podczas oddawania krwi,

Dział Preparatyki, zobaczyli jak można przetwarzać pobraną krew oraz sporządzać odpowiednie składniki krwi zgodnie z zapotrzebowaniem szpitali całego województwa łódzkiego,

Dział Ekspedycji, który przyjmuje  zapotrzebowania ze szpitali na krew i preparaty krwiopochodne oraz zajmuje się ich dystrybucją.

Ostatnim punktem zajęć była analiza i wypełnienie kwestionariusza honorowego dawcy krwi i potencjalnego dawcy szpiku kostnego.

Po zakończonych zajęciach większość uczniów zadeklarowała, że po osiągnięciu wieku dojrzałości będą honorowo oddawać krew. To dla Nas cenna informacja.

Halina Kujawiak

Zapraszamy do galerii

 
Ogólnopolska akcja "Tak. Pomagam" PDF Drukuj Email

 

W dniach 9 i 10 marca 2018r., wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas, brali udział w ogólnopolskiej akcji: "Tak. Pomagam".

Zbieraliśmy produkty spożywcze i słodycze w sklepie  Biedronka przy ul. Dąbrowskiego 17/21 dla dzieci z Domu Dziecka w Porszewicach i najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły.W ciągu dwóch dni (18 godzin wolontariatu) dzięki zaangażowaniu naszej młodzieży uzbieraliśmy około 100 kg produktów spożywczych i ponad 30 kg słodyczy.W zbiórce brało udział 27 wolontariuszy z klas:  I a TL, I b TL, I TGO, I , II b TL, II TGO, II TCH, III b TL, nad którymi sprawowało opiekę 6 nauczycieli: p. Nadia Chaładaj, p. Aleksandra Gawin, p. Violetta Kowalska, p. Anna Osowska, p. Jolanta Pełka i p.Bogna Solarek.

Wszystkim nauczycielom oraz wolontariuszom dziękuję za pomoc w zbiórce, poświęcony czas i godne reprezentowanie naszej szkoły i Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas w ZSP 3

Paweł Pietrala

 
Z pamiętnika logistyka PDF Drukuj Email

Na angielskim lub niemieckim wszystko jest stosunkowo proste: rozmowa o dniu codziennym, ulubionych potrawach, opowiadanie o rodzinie lub hobby. Rozmowa z kolegą z ławki jakoś leci, rozumiemy się. Oceny dobre lub bardzo dobre, nauczyciel wybiera mnie do udziału w wymianie szkolnej z uczniami z Niemiec. Przyjeżdżają bowiem do nas uczniowie ze Stuttgartu, trzeba się nimi zaopiekować. Pokazać Łódź, porozmawiać, ugościć tak ,żeby czuli się u nas dobrze. Spotykamy się w poniedziałek wieczorem w Hotelu Ibis, gdzie nocują nasi goście. Dobrze, że jesteśmy większą grupą, bo zaczynamy się stresować, co powiedzieć, jak się przywitać. Naprędce powtarzamy zwroty grzecznościowe z... pierwszej klasy.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 95
 

 

 

 


 

 


 





 

 

 

 

Projekt Unijny

 

Projekt Unijny