Aktualno┼Ťci
XI Europejskie Forum Gospodarcze ÔÇô ┼ü├│dzkie 2018 PDF Drukuj Email

Uczniowie klasy IVA Technikum Logistycznego wzi─Öli udzia┼é w XI Europejskim Forum Gospodarczym ÔÇô ┼ü├│dzkie 2018

Uczestniczyli┼Ťmy w kilku panelach obejmuj─ůcych tematy z obszaru biznesu, polityki regionalnej i zagranicznej, marketingu, nowych technologii, przedsi─Öbiorczo┼Ťci, logistyki oraz szeroko poj─Ötego rozwoju naszego regionu oraz miasta w najbli┼╝szych latach.

Podczas tego wydarzenia mogli┼Ťmy jako przyszli m┼éodzi przedsi─Öbiorcy lub zarz─ůdzaj─ůcy firm─ů skorzysta─ç z wiedzy i do┼Ťwiadcze┼ä os├│b maj─ůcych sukcesy w prowadzeniu w┼éasnej dzia┼éalno┼Ťci oraz ekspert├│w. Oni r├│wnie┼╝ kiedy┼Ť zaczynali z biznesem, wi─Öc ch─Ötnie dziel─ů si─Ö ciekawymi rozwi─ůzaniami, do kt├│rych samodzielnie dochodziliby┼Ťmy latami.

Podczas forum mieli┼Ťmy szans─Ö pozna─ç nie tylko przedsi─Öbiorc├│w zarz─ůdzaj─ůcych firmami o┬ámi─Ödzynarodowym zasi─Ögu, ale samorz─ůdowc├│w omawiaj─ůcych szanse rozwoju naszego regionu oraz opinie na temat nowych uregulowa┼ä stref ekonomicznych Prezesa Zarz─ůdu ┼ü├│dzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Mo┼╝liwo┼Ť─ç skorzystania z wiedzy i pewnych umiej─Ötno┼Ťci z zakresu zak┼éadania w┼éasnej firmy i jej prowadzenia, zwi─Öksza nasze szanse na sukces. W┼éasna firma to dzisiaj coraz cz─Ö┼Ťciej nie tylko jedna z mo┼╝liwo┼Ťci zarobkowania. To tak┼╝e ÔÇô coraz cz─Ö┼Ťciej ÔÇô szansa na samodzielno┼Ť─ç i rozw├│j w kraju, zamiast szukania pracy na emigracji.

M┼éodzi oddaj─ů krew PDF Drukuj Email

W nowym roku szkolnym 2018/2019 rozpocz─Ö┼éa si─Ö XVI edycja Og├│lnopolskiego Turnieju Szk├│┼é w Honorowym Krwiodawstwie pod has┼éem ÔÇ×M┼éoda Krew Ratuje ┼╗ycieÔÇŁ.┬áJa co roku przyst─Öpujemy do rywalizacji o miano najlepszej szko┼éy w wojew├│dztwie ┼é├│dzkim┬áw honorowym krwiodawstwie.

W dniu 03 października 2018 roku odbyła się pierwsza akcja honorowego oddawania krwi przez młodzież naszej szkoły. Jak zwykle można było na naszych uczniów liczyć. W akcji uczestniczyło 67 uczniów, którzy oddali
19350 ml krwi. To wielu uratowanych ludzi dzi─Öki Waszej ofiarno┼Ťci. Zach─Öcam wszystkich┬á pe┼énoletnich uczni├│w naszej szko┼éy do podzielenia si─Ö cz─ůstk─ů siebie. Kolejne zbi├│rki krwi b─Öd─ů odbywa┼éy si─Ö co dwa miesi─ůce. Nast─Öpna akcja 05 grudnia. Licz─Ö na wasz─ů obecno┼Ť─ç, zar├│wno dotychczasowych krwiodawc├│w jak i tych kt├│rzy stan─ů si─Ö niebawem pe┼énoletni.

Wszystkim krwiodawcom uczestnicz─ůcym w akcji serdeczne podzi─Ökowania.

Halina Kujawiak

WIELKI TURNIEJ MI─śDZYKLASOWY TECHNIKUM NR 3 PDF Drukuj Email

ÔÇ×100 lat Niepodleg┼éo┼Ťci. W ho┼édzie Niepodleg┼éejÔÇŁ

Podstawowym celem konkursu jest przybli┼╝enie oraz popularyzacja wiedzy o historii, tradycji i dziedzictwie pa┼ästwa polskiego w┼Ťr├│d m┼éodzie┼╝y, a tak┼╝e kszta┼étowanie postaw patriotycznych i poczucia szacunku dla walki Polak├│w o niepodleg┼éo┼Ť─ç pa┼ästwow─ů w XX w.┬áJednocze┼Ťnie zadaniem konkursu jest rozwijanie zdolno┼Ťci kreatywnych uczni├│w, uaktywnienie i integracja ┼Ťrodowiska uczniowskiego, wyrobienie postawy odpowiedzialno┼Ťci za poczynania w┼éasne oraz zespo┼éu klasowego oraz zdrowa rywalizacja mi─Ödzyklasowa.

Konkurs sk┼éada─ç si─Ö b─Ödzie z nast─Öpuj─ůcych konkurencji:

1. Gra terenowa ÔÇô pa┼║dziernik 2018
  2. Wystawa ÔÇô listopad/grudzie┼ä 2018
  3. Bieg Niepodleg┼éo┼Ťci ÔÇô listopad 2018
  4. Karaoke ÔÇô listopad/grudzie┼ä 2018
  5. Koszulka patriotyczna ÔÇô stycze┼ä 2019

Do konkursu zgłosiły się klasy: Ia TL, Ib TL, I TIG, I TChO, IIa TL, IIb TL, II TIS, II TChiK, II TOG, IIIa TL, III TUS, III TChiK, III TOG

┼╗YCZYMY UCZESTNIKOM DOBREJ ZABAWY!

Akcja - "Kromka chleba dla s─ůsiada" PDF Drukuj Email

W dniach 21 (pi─ůtek) i 22 (sobota) wrze┼Ťnia wolontariusze Szkolnego Ko┼éa Caritas uczestniczyli w zbi├│rce ┼╝ywno┼Ťci i s┼éodyczy w sklepie Biedronka przy ul. D─ůbrowskiego 17/21. Uda┼éo nam si─Ö zebra─ç ponad 70 kg produkt├│w. W zbi├│rce uczestniczyli wolontariusze z kl. II a TL, II b TL i II TO. W opiek─Ö nad m┼éodzie┼╝─ů pomog┼éy mi panie: Anna Osowska, Bogna Solarek i Viola Kowalska.

Produkty ┼╝ywno┼Ťciowe zostan─ů przekazane najbardziej potrzebuj─ůcym uczniom naszej szko┼éy i dzieciom ze ┼Üwietlicy "Anielisko" przy ko┼Ťciele Jezuit├│w w ┼üodzi.

Wszystkim dzi─Ökuj─Ö za pomoc.

Opiekun SKC w Technikum nr. 3

Paweł Pietrala

Wiedeń z Herzem PDF Drukuj Email

W dniach 10-13 wrze┼Ťnia 2018r uczniowie Szko┼éy byli uczestnikami wyjazdu szkoleniowego do Zak┼éad├│w firmy HERZ w Wieliczce i Wiedniu.
Szkolenie dotyczy┼éo techniki grzewczej stosowanej w rozwi─ůzaniach instalacyjnych. Uczniowie zapoznali si─Ö z armatur─ů grzejnikow─ů produkowan─ů w Zak┼éadzie, mieli mo┼╝liwo┼Ť─ç poznania technologii odlewania korpus├│w zawor├│w r├│┼╝nych rodzaj├│w w Wiedniu , a tak┼╝e powstawania wyrob├│w gotowych na ta┼Ťmie monta┼╝owej w Wieliczce.
Uczniowie ponadto zobaczyli Kopalni─Ö Soli w Wieliczce, architektur─Ö i ogrody przepi─Öknego Wiednia oraz mieli mo┼╝liwo┼Ť─ç spojrzenia na Wiede┼ä noc─ů.