Logistycy w tech3lodz
Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego PDF Drukuj Email

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań pracy uczniów przez cały rok szkolny. I w tym podsumowaniu najlepiej w tym roku wypadła nasza uczennica Dominika Gabrysiak. Dominika za swoje osiągnięcia została dziś nagrodzona stypendium naukowym przyznanym przez Marszałka Województwa Łódzkiego. Dominika jest świetnym przykładem na to, że warto się uczyć.

Niestety nie posiadamy żadnych zdjęć w związku z panującą w kraju sytuacją epidemiologiczną. Ale mamy dyplom Dominiki!

Gratulacje Domka! Tak trzymaj! :)

 

 
Warsztaty dla logistyków PDF Drukuj Email

Logistyczne Koło Naukowe Technikum Nr 3, w imieniu Junior TOP Young 100,  serdecznie zaprasza na warsztat online pt. ,,Ostatnia mila’’ - dostawa przesyłki bezpośrednio do klienta.  Warsztat odbędzie się dnia ‪24.06.2020‬ r. o godzinie 17.00.

Zapisów możecie dokonywać TUTAJ


Warsztat zostanie przeprowadzony przez studentów Koło Naukowe Logistyka, działającego na Wydziale Inżynierii Zarządzania, Politechniki Poznańskiej, a każdy jego uczestnik po zakończeniu otrzyma elektroniczny certyfikat.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

 
Nasi Absolwenci III PDF Drukuj Email

 

Cześć,

Mam na imię Paulina i jestem absolwentką Technikum nr 3.

Na początek mogę Was zapewnić, że po technikum wyjdziecie z pakietem niezbędnej wiedzy do rozpoczęcia pracy w zawodzie, ale i garstką fajnych znajomych. Był to najlepszy szkolny moment mojego życia i do dziś utrzymuję kontakty z osobami z klasy. Są to jedni z najlepszych ludzi jakich poznałam, a nauczyciele jedni z najfajniejszych jakich miałam.

Technikum o profilu logistycznym ukończyłam w 2011 roku. Zaraz po szkole zdecydowałam, że nie będę utrudniała sobie życia i będę kontynuowała studia na UŁ również w tym samym kierunku. Niestety na studiach dopadło mnie rozczarowanie nie tylko ze względu na ilość nauki (matura przy kolokwium to pestka, tam jedno zaliczenie wyglądało jak matura) ale również to związane z merytoryką nauczania. Wykładowcy którzy nas uczyli najczęściej nie mieli nic wspólnego z logistyką w życiu codziennym i dużo większą wiedzę, która jest wykorzystywana w codziennej pracy wyniosłam z zajęć zawodowych w technikum, oraz z przygotowania do egzaminu technika. Dla ciekawostki ta wiedza jest bardzo przydatna przy zdawaniu CKZ (certyfikat kompetencji zawodowych).

Zaraz po studiach rozpoczęłam moją pierwszą pracę w zawodzie, jako spedytor krajowy oraz międzynarodowy, jednak kiepsko się czułam w roli handlowca, ciągły stres oraz sytuacje, na które kompletnie nie miało się wpływu np. wyścig z czasem. Po jakimś dostałam ofertę pracy w brytyjskiej firmie, która dopiero wchodziła na rynek Polski. Pomimo wielu obaw zdecydowałam się na zmianę pracy. Wooo tutaj to był hardcore! Na początku nikt nie mówił po polsku. Ja również nie byłam biegła w angielskim, ale o dziwo dawaliśmy radę. Były momenty gdzie robiłam dosłownie wszystko. HR, faktury, magazyn, organizacja szkoleń, aż w końcu nastał dzień gdzie przeszłam stricte do działu operacyjnego, odpowiedzialnego za przepływ towarów. Ze względu na bardzo kontrowersyjny model działania, który nie przyjął się do końca na terenie Polski, po prawie 3 latach firma postanowiła go zmienić i przeniosła operację do podwykonawcy (zbyt duże nakłady finansowe w porównaniu ze zwrotem z inwestycji).  Dla jednych mogłoby się wydawać ze to koniec świata, bo przecież miałam fajną pracę a tutaj takie coś. Nic bardziej mylnego, w chwili odejścia z firmy jeszcze tego samego dnia otrzymałam nową ofertę pracy z Warszawy. Kilka lat mojej ciężkiej pracy dały możliwość wykazania się na wielu płaszczyznach, ale również na nawiązanie bardzo cennych znajomości u osób które zarządzają takimi firmami jak DPD, DB Schenker, Geis czy Trans eu.

W obecnej chwili pracuje w Warszawie w znanej firmie(nie będziemy jej reklamować). Jestem odpowiedzialna za odbiory i dostawy na terenie Polski dla angielskiego klienta. Co najmniej 3-4 razy w roku mam spotkania zagraniczne z klientem, które dają mi możliwość decyzyjności w pewnych zagadnieniach współpracy z nimi i bardzo to sobie cenię. Jest to również możliwość praktykowania języka angielskiego, który w tej pracy jest niezbędny. Na każdej rozmowie o pracę są rozmowy w języku angielskim. Kiedyś nawet miałam testy pisemne z angielskiego oraz UWAGA! matematyki. Liczenie pod kreską objętości palet, naczepy, zadania z treścią itp.

Na ten moment jestem zadowolona z mojej obecnej pracy ponieważ ją lubię i nie budzę się rano z żalem, że muszę do niej iść (hmm może dlatego że pracuję w domu w trybie Home Office). Wiadomo, zawsze może być lepiej, ciekawiej, bardziej rozwojowo ale w pewnym momencie życia człowiek szuka stabilizacji psychicznej ale i finansowej i ta firma taką mi daje.

 
Nasi Absolwenci II PDF Drukuj Email
Tym razem przedstawiamy Wam Emila Szafnickiego.
Emił był miłym, niepozornym chłopakiem, biegającym z aparatem po szkole i pomagającym przy dokumentowaniu uroczystości szkolnych.Kiedy spojrzałam na jego CV, sama się zdziwiłam, bo dopiero co ukończył klasę logistyczną. Dziś jest managerem w międzynarodowej korporacji, szefem działu lotniczego i agencji celnej. Jego praca to utrzymanie działań operacji spedycyjnych i utrzymanie najwyższej jakości obsługi klient
a.

A zaczął niepozornie - od praktyk zawodowych w LOT s.a. w dziale cargo. Następnie po ukończeniu naszej Szkoły studiował prawo na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra prawa oraz Zarządzanie biznesem na Polish Open University Warsaw i Oxford Brookes University London, gdzie uzyskał podwójny dyplom - Licencjat oraz tytuł międzynarodowy Bachelor of Art.
Kiedy rozmawialiśmy, zapytałam: "Emil, ile Ty masz lat, że udało Ci się tyle osiągnąć?..." Emil nie ma jeszcze 30 lat!

 
Wycieczka II a Tl PDF Drukuj Email

 

W dniu 04/04/2019 klasa IIATL pod opieką Aleksandry Osińskiej oraz Agnieszki Papiewskiej odwiedziła centrum logistyczne firmy TME w Łodzi. Uczniowie poznali nowoczesne systemy magazynowe oraz najnowsze technologie stosowane w logistyce.Na uwagę zasługują układnice magazynowe, które w cyklu automatycznym rozmieszczają i wydają asortyment. Ponadto mieliśmy okazję zwiedzić najnowocześniejszy w Łodzi biurowiec, oświetlany iluminacjami w technologii LED, oraz zapoznać się ze specyfikacją firmy dzięki naszemu przewodnikowi - Lidii Andrzejczak.

 
Logistyczne Koło Naukowe PDF Drukuj Email

Tym razem nasze Logistyczne Koło Naukowe wybrało się do Gdyni na Forum Transportowe Młodych 2019, organizowanym przez Koło Naukowe ISTL.
Tematem konferencji były ,,Współczesne wyzwania branży TSL na obszarach zurbanizowanych”.
Mieliśmy okazję wysłuchać wielu prelekcji przedstawicieli z różnych firm, sprawdzić się w roli nawigatora morskiego, a także razem z Koło Naukowe Logistyka z Poznania zwiedziliśmy Zajezdnia Trolejbusowa Gdynia

 
Koło Logistyczne przedstawia... PDF Drukuj Email

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole zaprzyjaźnione z naszym Logistycznym Kołem Naukowym - Koło Naukowe z ZSE w Radomiu. W ubiegłym semestrze my odwiedziliśmy ich miasto, teraz przyszła kolej na zmianę ról i to my byliśmy gospodarzami :)

Pierwszego dnia wspólnie uczestniczyliśmy w wykładzie omawiających rolę kodów kreskowych i technologii RFID w logistyce, który poprowadziła dla nas Pani z GS1 Polska. W wykładzie oprócz członków obu Kół, wzięli udział uczniowie dwóch klas logistycznych: 1b i 2b.

Drugiego dnia uczniowie odwiedzili łódzkie EC1.
Najpierw spędzili czas na zwiedzaniu Centrum Nauki i Techniki w EC1, a następnie wzięliśmy udział w pokazie w Planetarium. Nie da się ukryć, że było to dla wszystkich bardzo ciekawe i przede wszystkim pozytywne doświadczenie.

Było to już trzecie spotkanie członków naszego Koła Naukowego z członkami Koła Naukowego z ZSE w Radomiu i jesteśmy przekonani, że nie było ono ostatnim. 
Mamy nadzieję, że jeszcze w tym semestrze będzie okazja, aby wspólnie poszerzać horyzonty i miło spędzić czas!

Zapraszamy do galerii

 
Olimpiada logistyczna 2018 PDF Drukuj Email
W Poznaniu zakończyła się X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna 2018. 

Uczeń klasy III A naszego Technikum logistycznego Łukasz Karolak zajął 14 miejsce w finale tej olimpiady.

Łukasz jest 7 finalistą Olimpiady logistycznej uczącym się w naszej szkole.

W organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu tegorocznej olimpiadzie wzięło udział 8745 uczniów z 284 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do finału dotarło 62 uczestników reprezentujących 46 szkół.

"Poziom Olimpiady z roku na rok rośnie, a w ocenie nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych w tym roku zagadnienia, z którymi musieli borykać się uczniowie były szczególnie trudne. Tym bardziej się cieszę, że uczniowie tak znakomicie sobie z nimi poradzili"; powiedział podczas uroczystej gali X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej profesor Andrzej Korzeniowski, rektor Wyższej Szkoły Logistyki.

 
Koło Logistyczne podróżuje... PDF Drukuj Email

 

W dniu 18/04 członkowie szkolnego Koła Logistycznego, razem z innymi uczniami naszej Szkoły udali się na wycieczkę do Warszawy. Pojechaliśmy na Stadion Narodowy, który zwiedziliśmy wspólnie z przewodnikiem. Zobaczyliśmy szatnie dla zawodników reprezentacji Polski, loże VIP oraz dowiedzieliśmy się wielu rzeczy na temat samego stadionu oraz jego budowy i funkcjonowania w czasie imprez masowych. Jednak było to tylko dodatek do naszej wycieczki, której głównym punktem był Nadarzyn i Centrum Logistyczne firmy Żabka. Wysłuchaliśmy tam kilku prezentacji związanych z samą firmą, ale również procesami, jakie w niej zachodzą. Następnie udaliśmy się do magazynu, aby zobaczyć jak praca w obszarze magazynowania wygląda w praktyce. Byliśmy w strefie wysokiego składowania, magazynie towarów suchych, chłodni, a nawet w mroźni, gdzie temperatura sięgała - 20 stopni. Jest to kolejna wycieczka zawodowa, która poszerza wiedzę praktyczną dla naszych przyszłych logistyków.

Zapraszamy do galerii

 
10 jubileuszowa edycja Olimpiady Logistycznej oficjalnie rozpoczęta!! PDF Drukuj Email

 

 

W dniu 04 października 65 uczniów naszej szkoły podjęło bój o nagrody rzeczowe, staże oraz studia w Wyższej Szkole Logistyki. W tym roku byli to przedstawiciele klas trzecich i czwartych. W pierwszym etapie zmierzyli się tradycyjnie z 25 pytaniami z różnych obszarów logistyki – począwszy od terminologii, poprzez zarządzanie zapasami oraz zagadnienia transportowe. A teraz pozostaje czekać na wyniki i szlifować wiedzę przed kolejnymi etapami.

Powodzenia, Kochani!!

 

Administratorki

Zapraszamy do galerii

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3
 

 

 

 

 

 


 

 


 





 

 

 

 

Projekt Unijny

 

Projekt Unijny